Twoj koszyk jest pusty

PetroffFirma PETROFF została założona w 1991 roku i od 26 lat zajmuje sie nieprzerwanie obsługą rynku w środki smarne dla motoryzacji oraz przemysłu. Jest firmą prywatną ze 100 % udziałem osoby prywatnej.

Zgromadzone doświadczenie powoduje że jesteśmy w stanie rozwiązac niemal każdy problem smarowniczy oraz zoptymalizowac gospodarkę smarowniczą w każdej firmie. W czasie naszej działalności pomagaliśmy i pomagamy wielu firmom w usprawnieniu zarządzania majątkiem trwałym tak aby najbardziej optymalnie był wykorzystywany (zwiekszając sprawnośc ruchową maszyn i urządzeń, wydłużając okresy międzywymianowe oraz zmniejszając koszty napraw i zastosowanych środków smarnych). Wśród firm z którymi współpracujemy są Mondi Packaging Świecie, International Paper Kwidzyn, Grupa Krono, Stocznia Remontowa, Stocznia Północna, Huta Częstochowa, ICT Kostrzyń nad Odrą, Zakłady Chemiczne Police, zakłady przetwórcze plastiku, zakłady przetwórstwa spożywczego oraz firmy budowlane i transportowe.

Najtrudniejszym wyzwaniem są firmy w których wymagane są środki smarne z atestami na kontakt z żywnością oraz papiernie w krórych godzina przestoju maszyny papierniczej kosztuje nawet 40 tysięcy złotych. Awaryjny przestój maszyny jest niedopuszczalny ale także niepełne wykorzystanie mocy produkcyjnej. W 2006 roku u jednego z naszych klientów zaproponowaliśmy zmianę środka smarnego na jednej z maszyn ponieważ środek który wcześniej używali nie odprowadzał w odpowiedni sposób ciepła a także powodował rozpuszczanie filtrów systemowych co powodowało zmniejszenie szybkości pracy maszyny a tym samym sprawności, ponieważ następowały drgania w wyniku zapychania się sterowników. Po zmianie środka smarnego z tańszego na droższy (pozornie droższy) zwiększono szybkośc, a zatem zwiekszono wydajnośc maszyny o okolo 15% co dalej spowodowało zwiekszenie rentowności, a zatem bardzo szybkie, bo w dwa tygodnie, odrobienie zwiększonego kosztu zakupu oleju. Taki wynik zachęcił do wymiany oleju w następnej maszynie i zapowiedź następnych wymian.

Dla jeszcze bardziej optymalnego gospodarowania kosztami, po sygnałach z rynku, założylismy dodatkową firmę serwisową, która zajmuje się czyszczeniem układów olejowych, zalewaniem maszyn kontrolą jakości i stanu olejów w układach. Proponujemy naszym klientom stały nadzór nad gospodarką smarowniczą i wówczas firma oddaje nam w zarząd sprawę smarowania wszystkich urządzeń w danym zakładzie a zarząd otrzymuje tylko raporty dzienne lub tygodniowe w jakim stanie jest park maszynowy.

Co do przemysłu spożywczego to zazwyczaj firmy używają mało znanych ale bardzo drogich produktów z atestem spożywczym natomiast my wprowadzamy środki jakosciowo znacznie lepsze i także z atestami w niższej cenie.

Przemysł stoczniowy i morski jest na tyle skomplikowany, że tam jest środowisko bardzo agresywne, wymagane są środki biodegradowalne oraz wymagane są szybkie dostawy dużych ilości jednego produktu, a to nie jest takie proste, żeby w danym momencie w jednym magazynie w Europie były zgromadzone. I tu mamy ogromne doświadczenie oraz kontakty handlowe z wieloma krajami.

Najprostszym tematem dla nas jest gospodarka smarownicza w firmach transportowych i budowlanych ponieważ tam ważne jest zastosowanie środków smarnych spełniających odpowiednie normy producentów maszyn. Zazwyczaj sprzedawca pojazdu nakazuje używanie ich produktów (w zasadzie tylko z ich logo a wyprodukowanych przez znane firmy olejowe) i kasuje bardzo duże pieniądze za coś co jest w innej beczce znacznie tańsze. Są to praktyki nie zgodne z prawem, ale użytkownicy nie zdają sobie z tego sprawy i przepłacają ogromne pieniądze. Zwracamy jednak uwagę, że nie należy tego robic bez odpowiedniej wiedzy o smarowaniu (tribologii), takową posiadamy i służymy pomocą.

Kożystając z naszej wiedzy i doswiadczenia możecie znacząco usprawnic wykorzystanie swojego parku maszynowego oraz ograniczyc koszty.

Polecamy nasze usługi serwisowe, doradcze oraz obsługe i dostawy produktów.


 

 


 


TELEFON +48 533 888 503

TELEFON/FAX +48 55 277 20 88

mail: petroff(et)petroff.com.pl

© 2009 Petroff Oleje